Türk Tabipler Birliği Davası 30 Kasım’a Ertelendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türk Tabipler Birliği (TTB) seçilmiş merkez konseyi üyelerinin görevden alınmasına ilişkin açılan davada, davanın 6’ncı duruşması Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü.

Hakim, önceki celsede davalı avukatlarının “reddi hakim” talebinde bulunduğunu ancak bu talebin reddedildiğini açıkladı. Mahkeme, dosyanın 32. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderilip reddedilmiş bir talep olduğunu belirtti.

Söz alan TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, davanın hukuka aykırı açıldığını savunarak, mahkemeden adaletin tecellisi için taleplerini dile getirdi. Mahkeme, ara karar olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na müzekkere yazılmasına ve sanıklar hakkında başka bir soruşturma olup olmadığının öğrenilmesine karar verdi. Ayrıca, Çankaya İlçe Seçim Kurulu’na yazı yazılarak TTB’nin başkanının belirlenmesine ilişkin seçim tutanakları ve merkez konseyi üyelerinin belirlenmesine ilişkin mazbataların istenmesine hükmeden mahkeme, duruşmayı 30 Kasım’a erteledi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir