DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Sağlık Bakanı Açıkladı: Gazze’deki Yaralılar Türkiye’ye Gelecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'de yaşanan insanlık dışı saldırılar sonucunda sağlık hizmetlerine ulaşmaları mümkün olmayan hastaların tedavi edilmesi için Mısır ile önemli adımlar attıklarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Açıkladı: Gazze’deki Yaralılar Türkiye’ye Gelecek
Yayınlanma:
Güncelleme: 09:48 - 06.11.2023

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze’deki insanlık dışı saldırıların ardından sağlık hizmetlerine ulaşması mümkün olmayan hastalar için önemli bir adım attı. Mısır Sağlık Bakanı Khaled Abdel Ghaffar ile gerçekleştirdiği görüşmede, Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi’nde tedavi görmekte olan kanser hastaları başta olmak üzere acil tedaviye ihtiyaç duyan 1000’e yakın hasta ve yaralının Mısır üzerinden Türkiye’ye getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Görüşme sonucunda, Türkiye’nin Mısır’a göndermek istediği Sahra Hastaneleri ile ambulansların sevkiyatı için bekleyen 2 gemiye Mısır limanlarından giriş izni verildiği belirtildi. Bu iş birliğinin, Türkiye ile Mısır arasındaki sağlık alanındaki işbirliğine ivme kazandıracağına vurgu yapan Bakan Koca, Gazze’deki hastalara şifa olmanın insanlık adına büyük bir bahtiyarlık olduğunu ifade etti.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz