EGM Hemşire Alımı

EGM’den 60 KPSS Puanı ile En Az Lisans Mezunu Hemşire Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) en az lisans bölümü mezunu hemşire alımı yapıyor. 2. dönemde EGM için yapılacak hemşire personel alımları için başvuru şartları belli olurken son başvuru tarihi de merak ediliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) en az lisans bölümü mezunu hemşire alımı yapacağını açıkladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel (Hemşire) alımı yapılacağı ve sınav komisyonunca gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı sınav sonucuna göre alım yapılacağı ve kontenjan listelerinin de belli olduğu kaydedildi.

EGM Hemşire Alımına Kimler Başvurabilecek?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak
 • Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak
 • Merkezi sınav puanı sisteminde yalnızca 2022 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSS-P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak
 • Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak
 • Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir
 • Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine göre en az 3 yıl çalışmaları gerekmekte olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir.
 • Hemşirelik Lisans Bölümü mezunu olmak

EGM Hemşire Alımı Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?

EGM hemşire personel alımı için başvurular 6 Kasım 2023 tarihinde başlayacak ve 10 Kasım 2023 Cuma günü sona erecektir.

Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapabileceklerdir, Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Adayların istenilen bilgilerinin e-Devlet üzerinden gelmemesi halinde, bilgilerini beyan ederek belgelerini de pdf ya da jpeg formatında yüklemeleri gerekmekte olup kadrolu Hemşire unvanı için Ek-1 belirtilen birimler arasından tercihte bulunabileceklerdir.

Adaylar, başvuru onay durumlarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek; başvuru bilgilerini içeren belgeyi ise başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) üzerinden alabileceklerdir.

EGM Hemşire Alımı

EGM Hemşire Alımı Sözlü ve Yazılı Sınav Ne Zaman?

2022 yılı KPSS-P3 puanına göre yapılacak olan sıralamada en yüksek puandan başlamak üzere alınacak personel sayısının 5 (beş) katı kadar aday sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır.

Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazananların, sınav yerleri ve sınav tarihleri Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresinde görüntülenebilecek olup, adaylar başvuru sonuçlarına buradan ulaşabilecektir.

Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların “Başvuru Bilgilerini İçeren Belge ve T.C. Kimlik Kartlarını” yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda adayların;

 1. Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği,
 2. Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü,
 3. Genel yetenek ve genel kültürü,
 4. Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
 5. Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecektir.

Sınavı Kazanan Adaylardan İstenecek Belgeler

 • Dilekçe
 • 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf.
 • Diploma örneği (Aslının ibraz edilmesi halinde Kurumumuzca tasdik edilecektir. Aslı ibraz edilemez ise noter
 • tasdikli olacaktır).
 • Lisede yabancı dil hazırlık okuyanlar için okuduğuna dair imzalı ve mühürlü belge.
 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.
 • Askerlik durum belgesi (aslı).
 • Kamu kurumunda çalışanlar veya daha önce memuriyeti bulunanlar için hizmet ve görev belgesi (aslı).

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir