DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Ev İşi Yaparak Zinde Kalın! Bilim İnsanlarından Yeni Kilo Verme Önerisi

Maryland Üniversitesi'nde görevli Profesör Dr. Duston Morris, yapılan araştırmalar sonucunda gündelik ev işlerinin kilo verme sürecine olumlu katkı sağlayabileceğini belirtti. Morris, günlük 20 ila 30 dakika boyunca ev işi yapmanın fiziksel aktiviteyi artırarak sağlığı olumlu yönde etkileyeceğini vurguladı.

Ev İşi Yaparak Zinde Kalın! Bilim İnsanlarından Yeni Kilo Verme Önerisi
Yayınlanma:
Güncelleme: 14:43 - 12.11.2023

Ev işi yaparak kilo vermek mümkün mü? Maryland Üniversitesi’nde görevli Profesör Dr. Duston Morris, günde sadece 20-30 dakika boyunca ev işi yapmanın bile pozitif etkiler yaratabileceğini belirtti. Washington Post’a konuşan Morris, bu bulgunun kas dengesi için önemli olduğunu vurgularken farklı fiziksel aktivitelerin her gün düzenli olarak yapılmasının önemine dikkat çekti.

Morris, temizlik rutini içine çeşitli aktiviteler ekleyerek örneğin elektrikli süpürge kullanırken el değiştirmenin farklı kas gruplarının çalışmasına katkı sağlayabileceğini önerdi. Ayrıca temizlik sırasında squat (çömelme) gibi egzersizleri de eklemenin faydalı olduğunu belirtti.

Bilim insanları, yarım saatlik düzenli bir egzersizin ortalama olarak 80 kalori yakmaya yardımcı olduğunu açıkladı. Ev işleri, günlük fiziksel aktivitenizi artırmanın ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemenin ve zahmetsizce kilo vermenin bir yolu olarak değerlendirilebilir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz