DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

ÇKS Sistemine Kayıtlı Çiftçiye İkramiye Geliyor! Yeni Yılda Emekliye Sürpriz Bitmiyor

Emeklilere verilen 5.000 TL’lik ikramiye sonrasında Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı çiftçiler içinde hazırlık yapılmakta. Vatandaştan gelen yoğun talepler sonrasında harekete geçen hükümetin bu problemi ortadan kaldırmak için çalışmalara başladığı kaydedildi.

ÇKS Sistemine Kayıtlı Çiftçiye İkramiye Geliyor! Yeni Yılda Emekliye Sürpriz Bitmiyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 22:43 - 17.11.2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyetin 100’üncu kuruluş yıldönümü sebebiyle emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyeden yararlanamayan Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı çiftçiler içinde hazırlık yaptığı kaydedildi.

Emeklilere 5 bin liralık ikramiye verilmesi uygulamasında çalışan emekliler kapsam dışarısında bırakılmışlardı. ÇKS Sistemi’ne kayıtlı çiftçiler de çalışan emekli sayıldığı için kapsam dışarısında yer almışlardı.

Yaklaşık 1.6 milyon emekli çiftçi de bu uygulamadan yararlanamamıştı.

Emekli çiftçiler AK Partili milletvekillerini adeta telefon yağmuruna tutarken taleplerinin karşılanması istendi. AK Parti grubu ve parti yönetimi, vatandaştan gelen bu talepleri Erdoğan’a iletti.

Çiftçi Emekli

ÇKS sistemine kayıtlı emekli çiftçiler ile ilgili bir düzenleme yapılmasının doğru olacağı kaydedildi. Karadeniz gezisi sırasında çay üreticileri de ikramiyeden yararlanamadıklarını, bununla ilgili bir düzenleme yapılmasına ilişkin beklentilerini iletmişlerdi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, önceki gün yaptığı açıklamada, emeklilere yapılacak 5 bin liralık ikramiyeden faydalanabilmek için ziraat odalarındaki kaydını sildirmek isteyen çiftçilerin sayısının arttığını söylemişti.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz