DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Trafik Sigortası Olanlara Uyarı! Yeni Yılda Büyük Zam Geliyor

Yeni yıla az bir zaman kala başta trafik sigortası olmak üzere sigorta poliçelerine yüksek oranlarda zam beklenmekte olduğu ortaya çıktı.

Trafik Sigortası Olanlara Uyarı! Yeni Yılda Büyük Zam Geliyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 19:15 - 07.11.2023

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte sigorta poliçelerine yüksek oranlarda zam beklenmekte. Poliçeler şimdiden yüksek oranda artarken deprem sebebiyle yaşanan maliyet artışı sonrası 2024 yılında çok daha yüksek oranda bir zam yapılacağı tahmin edilmekte.

6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında 100 milyar dolardan fazla zarar oluşması ve bunun yanında bu kısmın 5 milyar dolarını reasürans şirketleri üstlenmek durumunda kalmasının ardından şirketlerin yeni yılda uygulayacakları primler 2-3 katına çıkarılıyor.

Şirketler dolaylı yoldan maliyetlerinin dolar bazında bile katlandığını söylerken maliyet artışları, konut, sağlık, kasko poliçelerine bunun zam olarak yansıyacağı ve en yüksek artış ınticari ve işyeri sigortalarında olacağı vurgulandı.

Trafik Sigortaları da Artacak

Trafik sigortasında devletin uyguladığı bir üst sınır bulunmamakta. Bu sebeple de şu an için artış öngörülmeyen tek alanın trafik sigortası olmayacağı mümkün. Şirketler bu nedenle ciddi oranlarda zarara uğradıklarını söylemekte. Oradaki zararın da diğer poliçelere ek zam olarak yansıyabileceği uyarısı yapılmakta.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz