Gaziantep’te Sağlık Personeline Bıçaklı Saldırı

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli olan Mustafa Yıldız, hastanede çalışan bir kadın personelin kocası tarafından bıçaklı saldırıya maruz kaldı. Bu korkunç olayın anları güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken, saldırganın “Bu namus meselesidir.” dediği duyuldu. Polis, olayla ilgili soruşturma başlatırken, saldırgan gözaltına alındı. 

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli olan sağlık personeli Mustafa Yıldız, aynı hastanede çalışan bir kadının kocası olan Ö.F. tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Karnı ve kafası bıçak darbeleriyle yaralanan Yıldız, aynı hastanede hemen ameliyata alındı ve sağlık durumu iyi olduğu açıklandı. 

Saldırgan olan Ö.F., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Saldırı sonrasında “Bu namus meselesidir.” şeklinde bağırarak dikkat çeken şüpheli, polis müdahalesi sonucu gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, olay anına ait görüntüler ise sosyal medyada paylaşıldı. 

Türk Tabipler Birliği (TTB) ise bu olaya ilişkin bir açıklama yaparak, hükümete sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için sundukları teklifin bir an önce yasalaştırılmasını talep etti. TTB’nin açıklamasında, “Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde daha önce bir meslektaşımıza saldıran şahıs, bugün de bir sağlık emekçisine bıçaklı saldırıda bulunmuştur. Durumu ağır olan sağlık emekçisi arkadaşımızın bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Sağlıkta şiddete karşı Meclis’e sunduğumuz yasa teklifi önerimizi hatırlatıyor, kamu otoritesini samimi davranmaya ve hızla adım atmaya çağırıyoruz.” şeklinde ifadeler kullanıldı. 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir