DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Yeşilçam Yıldızı Bahar Öztan Hayranlarından Dua İstedi

Yeşilçam'ın unutulmaz yıldızlarından Bahar Öztan, mart ayının başlarında, daha önce üç kez üstesinden geldiği kanserle tekrar karşı karşıya olduğunu sevenlerine duyurmuştu. Halen tedavi gören ünlü oyuncu, hastane odasından fotoğraf paylaştı.

Yeşilçam Yıldızı Bahar Öztan Hayranlarından Dua İstedi
Yayınlanma:
Güncelleme: 16:12 - 08.10.2023

Türk sinemasının sevilen oyuncularından Bahar Öztan’dan üzücü bir haber geldi. Geçtiğimiz mart ayında, daha önce üç kez kanseri yendiği bilinen Öztan, bu kez kolon kanserine yakalandı. Tedavisi devam eden Bahar Öztan, sağlık durumu hakkında sosyal medya hesabından takipçilerine bilgi verdi.

“Merhaba herkese, selam ve sevgilerimi iletiyorum. Uzun bir süre oldu sizlere yazmayalı. Dün İstanbul’a hastaneye geldim. Kıymetli hocalarımın tavsiyesi üzerine önümüzdeki hafta ameliyat olmam gerekecek gibi görünüyor. Her zaman olduğu gibi dualarınıza ve sevginize ihtiyacım var.’’

Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli Bahar Öztan

1962 doğumlu Bahar Öztan, 1980’lerde kariyerinin en parlak dönemini yaşadı. Bir şampuan reklamında başarılı bir performans sergiledikten sonra, film yapımcılarının da dikkatini çekti.

Reklam filminin ardından dönemin ünlü bir modellik ajansına katılan Bahar Öztan, aynı dönemde popüler olan fotoromanlarda da oyunculuk yapmaya başladı. Bu süreçte reklam filmlerinde de aktif olarak yer almaya devam etti.

Bahar Öztan, 1972 yılında sinema dünyasına Mahkûm filmi ile adım attı. Ancak kariyerindeki çıkışı, 1980 yılında rol aldığı Şaşkın Milyoner ile gerçekleşti. Bu film, onu bir anda yıldız haline getirdi ve kariyerindeki yükseliş hızla devam etti.

Bahar Öztan, kariyeri boyunca şarkı söyleme yeteneğiyle de dikkat çekti. Bülent Ersoy ve Seda Sayan gibi ünlü sanatçılarla sahne deneyimleri yaşadı. Ayrıca Türk sanat müziği konusunda Melahat Pars’tan dersler alarak yeteneğini geliştirdi ve yurtdışında turnelere çıktı.

Bahar Öztan, yurtdışındaki bir turne sırasında tanıştığı mimar Yavuz Çolak ile evlendi. Ancak bu evlilik uzun ömürlü olmadı ve Yavuz Çolak ile yollarını ayırdılar.

2000’li yılların başında Bahar Öztan, ABD’ye gitti ve bir süre Miami’de yaşadı. Altı yıl sonra Türkiye’ye geri dönerek 2007 yılında Aşk Kapıyı Çalınca dizisinde kamera karşısına geçti. Daha sonrasında ise kendi sahibi olduğu butik otele yoğunlaştı.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz