DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürü Atamaları İçin Çalışmalara Başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla Sağlık Bakanlığı, il sağlık müdürü atamalarını yeniden gözden geçiriyor. Bu kapsamda, 3-4 il için yeni il sağlık müdürleri atanacak.

Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürü Atamaları İçin Çalışmalara Başladı
Yayınlanma:
Güncelleme: 10:24 - 07.09.2023

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla gerçekleştirilecek olan atamalarda öncelik, daha önce il sağlık müdürlüğü görevini başarıyla yürüten ve deneyimli sağlık yöneticilerine veriliyor. Bu adımın amacı, il sağlık müdürlüklerinin daha etkili ve verimli bir şekilde yönetilmesini sağlamak.

Sağlık Bakanlığı, sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sunulabilmesi ve sağlık politikalarının yerine getirilmesi için bu tür atamalara özel bir önem veriyor. Bu nedenle deneyimli sağlık yöneticilerinin atanarak il sağlık müdürlüklerinin daha etkili bir şekilde çalışması hedefleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla saha koordinatörleri, uygun il sağlık müdürü adaylarını belirlemek için çalışmalarına devam ediyorlar. Bu yeni atamalar, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı ve Türkiye’nin sağlık alanındaki başarılarını desteklemeyi amaçlıyor.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz