DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

İsrailli Doktorlar Gazze’deki Şifa Hastanesinin Bombalanmasını İstiyor

İsrail'de faaliyet gösteren "HaMedash" haber sitesine göre İsrailli bir doktor grubu, Gazze Şeridi'ndeki Şifa Hastanesi'nin "Filistinli silahlı grupların üssü" olduğunu iddia ederek, İsrail ordusuna hastanenin bombalanması çağrısında bulundu.

İsrailli Doktorlar Gazze’deki Şifa Hastanesinin Bombalanmasını İstiyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 12:04 - 06.11.2023

İsrail’deki “HaMedash” haber sitesinde yer alan şok edici bir habere göre bir grup İsrailli doktor, Gazze Şeridi’nde bulunan Şifa Hastanesi’nin “Filistinli silahlı grupların üssü” olduğunu iddia ederek, hastanenin bombalanmasını talep etti.

İsrailli doktorların oluşturduğu “İsrail Askerlerinin Hakları İçin Doktorlar” adlı grup, yayımladıkları bildiride, İsrail ordusunun Şifa Hastanesi’ni bombalamasının “meşru bir hak” olduğunu savundu. Bildiride ayrıca Gazze’nin kuzeyindeki hastanelerde tedavi gören yaralıların ambulanslarla güneye tahliye edilebileceği öne sürüldü.

Daha önce benzer bir iddia ile gündeme gelen 47 haham tarafından imzalanan bir bildiri de hatırlatıldı. Şifa Hastanesi’nin Filistinli silahlı grupların üssü olduğunu savunan bu grup, hastanenin bombalanması çağrısında bulunmuştu.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz