DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Bıçak Parası Skandalı Diyarbakır Gazi Yaşargil Hastanesi’ni Salladı

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde aylar önce ortaya atılan "Devlet hastanesinde 'Bıçak Parası' ile ucuz estetik ameliyatı" iddiaları resmiyet kazandı.

Bıçak Parası Skandalı Diyarbakır Gazi Yaşargil Hastanesi’ni Salladı
Yayınlanma:
Güncelleme: 10:15 - 06.09.2023

Amida Haber’e verdiği röportajda Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Süleyman Öden; Kulak-Burun-Boğaz (KBB) uzmanlarını “para karşılığı estetik ameliyat yapmakla suçladı ve diğer hastalara gereken ilgiyi göstermediklerini dile getirdi. Başhekim Öden, “Bu doktorlar bir yıl boyunca sadece estetik ameliyat yapmışlar gibi görünüyor. Diğer hastaları ihmal ediyorlar. Özellikle Silvan’dan gelen maddi durumu zayıf hastaları muayene etmiyorlar çünkü onların parası yok” dedi.

Bu skandalın ardından Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bir hafta boyunca Kulak-Burun-Boğaz (KBB) ameliyatlarının yapılmayacağını duyurdu. KBB uzmanları ise idarenin mobbing uyguladığını, sözleşmelerine aykırı olarak ilçelerde görevlendirildiklerini ve yaptıkları ameliyat ücretlerinin faturalı bir şekilde hastane veznesine yatırıldığını iddia ettiler. Ayrıca Serbesti.com.tr tarafından ulaşılan bazı hastalar, doktorların ifadelerinin aksine KBB bölümünde büyük bir rüşvet ağının bulunduğunu doğruladılar.

R.A. adlı bir hasta, estetik ameliyatı için hemşirelerin kamerasız alanlarda nakit para aldığını belirtti. KBB bölümünde ameliyat olduğunu söyleyen hasta ücreti nakit olarak hemşirelere ödediğini iddia etti.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz