DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

24 Eylül’de Hastaneye Yatırılan Ganire Paşayeva Yaşamını Yitirdi

Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı ve milletvekili Ganire Paşayeva, hipotonik durum nedeniyle 24 Eylül'de Bakü'deki bir hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakım tedavisi gördü. Ancak dün akşam Paşayeva hayatını kaybetti.

24 Eylül’de Hastaneye Yatırılan Ganire Paşayeva Yaşamını Yitirdi
Yayınlanma:
Güncelleme: 09:26 - 29.09.2023

Ganire Paşayeva, 24 Mart 1975’te Azerbaycan’ın Tovuz şehrinde doğdu. Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Bölümü ile Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü’nden mezun olan Paşayeva, 1998 yılında televizyonculuk kariyerine başladı.

2005 yılında, Haydar Aliyev Fonu’nun Halkla İlişkiler Departmanı başkanı olarak atanarak kamuoyunda tanınmış bir isim haline geldi.

Paşayeva, aynı yılın Kasım ayında yapılan parlamento seçimlerinde Tovuz Milletvekili olarak seçildi ve milletvekili olarak görev yaparken çeşitli önemli görevler üstlendi. Son olarak Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Ganire Paşayeva, Türkiye’de de sayısız etkinliğe katıldı ve Türk dünyası üzerine birçok yazı ve konuşma gerçekleştirdi.

“Türkiye’nin güçlü olmasının Türk dünyasının güçlü olması” fikrini savunarak Türk dünyasının birliğine vurgu yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ganire Paşayeva’nın vefatı üzerine taziye mesajı yayımlayarak, “Azerbaycan Türkiye kardeşliğinin sembol ismi, Türk dünyasının mümtaz şahsiyeti, kıymetli dostum Azerbaycan Milli Meclisi Vekili Ganira Paşayeva’nın vefatını üzüntüyle öğrendim. Can Azerbaycan ve tüm Türk dünyasının başı sağ olsun.” dedi.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz