DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Hayatını Kaybeden Genç Annenin Organları Hayat Kurtardı

İstanbul Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı bir akciğer nakli operasyonuyla 49 yaşındaki Mehmet Sünterler, yeni bir umutla hayata döndü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden nakil başarısını duyurarak, organ bağışının hayat kurtarıcı gücüne vurgu yaptı.

Hayatını Kaybeden Genç Annenin Organları Hayat Kurtardı
Yayınlanma:
Güncelleme: 09:07 - 02.10.2023

İzmir’de bebeğini 35 haftalıkken dünyaya getiren genç bir annenin, beyin ölümü gerçekleşmesiyle organları bağışlandı. Acil bir operasyon sonrasında yaşamını yitiren annenin organları, 49 yaşındaki Mehmet Sünterler’e umut oldu.

Beyin ölümü gerçekleşen 28 yaşındaki genç annenin organları, ailesi tarafından bağışlandı. Bu karar, Sünterler’in hayatında yeni bir dönemin başlamasına vesile oldu. Organ bağışının önemini vurgulayan Bakan Koca, nakil operasyonunu gerçekleştiren ekibi kutlayarak, organ bağışının bir yaşam kurtarma aracı olduğunu belirtti.

Göğüs Cerrahisi ve Akciğer Nakli Uzmanı Prof. Dr. Erdal Taşçı liderliğinde gerçekleştirilen nakil operasyonu, organ bağışının hayati önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Başarılı operasyon sonucunda Sünterler’in hayatında yeni bir sayfa açılırken, organ bağışının değeri bir kez daha anlaşıldı.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz