DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Başhekim Cinsel İstismar İddialarıyla Gözaltına Alındı

İstanbul'da Adli Tıp Kurumu'ndan FETÖ üyeliği nedeniyle ihraç edilen Prof. Dr. Süleyman S.Z., Bakırköy'de kurduğu muayenehanede skandal bir suçla gündeme geldi. Süleyman S.Z., çocuklara ilaç vererek ailelerine "cinsel istismara uğradım" dedirtme iddialarıyla tutuklandı.

Başhekim Cinsel İstismar İddialarıyla Gözaltına Alındı
Yayınlanma:
Güncelleme: 10:22 - 17.09.2023

İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndaki görevinin ardından FETÖ üyeliği nedeniyle görevden alınan Prof. Dr. Süleyman S.Z., Bakırköy’de kendi muayenehanesini açtıktan sonra çocuklara ilaç vererek cinsel istismar iddialarına neden olmakla suçlanıyor. Soruşturma sonucunda, şüphelinin çocuklara cinsel istismar iddialarıyla ilgili raporlar hazırladığı ve ailelerini tehdit ederek para talep ettiği ortaya çıktı.

Şüphelinin aynı zamanda zeki çocuklara ve ailelerine “Yurt dışında eğitim görsün” diyerek FETÖ’ye üye kazandırmaya çalıştığı da saptandı. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerinin çalışmaları sonucunda, şüpheli doktorun hipnoz benzeri bir durum oluşturan ilaçlar kullanarak çocukları istismara uğradıklarına inandırdığı tespit edildi.

Ekipler, şüphelinin evinde yapılan aramada çok sayıda ketamin ve muadili ilaçları ele geçirdi. Şüphelinin yardımcısı olan eşi ve diğer işbirlikçileri de gözaltına alındı. Şüphelilerin ifadelerinin ardından Prof. Dr. Süleyman S.Z. ile yardımcısı Ahmet A. tutuklandı, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturma devam ediyor.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz