DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Türkiye’den Gazze’ye Sağlık Yardımı Bu Akşam Yola Çıkıyor

İzmir Alsancak Limanı'nda yüklenen sağlık malzemeleri, Gazze için Mısır'ın El-Ariş Limanı'na yönlendiriliyor. İşte, detaylar...

Türkiye’den Gazze’ye Sağlık Yardımı Bu Akşam Yola Çıkıyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 17:52 - 09.11.2023

İzmir Alsancak Limanı’nda demirleyen kuru yük gemisi, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen sağlık malzemeleri ve ambulanslar ile donatılıyor. Sağlık Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Daire Başkanı Şükrü Yorulmaz, bölgede yaşanan dramın ardından yapılan çalışmaları açıkladı.

Yorulmaz, gemideki sahra hastanelerinin güçlü ve donanımlı olduğunu belirterek, “Bu hastaneler, dünyanın çeşitli mazlum coğrafyalarında kullanılan, her türlü ameliyatı gerçekleştirebilen, görüntüleme ve laboratuvar sistemleriyle donatılmış sağlık üniteleridir. Gemimiz, Mısır’ın El-Ariş Limanı’na bu akşam yola çıkacak ve bölgedeki sağlık altyapısına büyük destek sağlayacak.” dedi.

UMKE ekiplerinin gemi üzerinde sahra hastanelerini kurup işleteceğini belirten Yorulmaz, ilk etapta Refah Sınır Kapısı’na yakın bölgelerde hizmet vermeye başlayacaklarını ifade etti. Türkiye’nin envanterinde yedek malzeme bulunduğunu ve sahra hastane sayısını arttırabileceklerini de sözlerine ekledi.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz