DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Torba Yasada Sağlık Alanında Hangi Maddeler Var?

Bakanlık yetkilileri, AK Parti milletvekillerine yasa teklifi olarak sunmak üzere hazırladıkları taslağı ilettikleri bilgisine ulaşıldı.

Torba Yasada Sağlık Alanında Hangi Maddeler Var?
Yayınlanma:
Güncelleme: 16:30 - 04.10.2023

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, ekim ayının ilk haftasından sonra bir dizi yasal çalışmanın gündeme geleceğini ifade etti. 

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’ın açıklamasına göre, sağlık bakanlığı teşkilat yapısı ve aile hekimliği alanlarında reform çalışmalarının önümüzdeki dönemde gündeme geleceği belirtilmişti. 

Şimdi gözler, bu reformların detaylarını içerebilecek olan “torba yasa”da. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Bakanlık yetkililerinin Ak Parti milletvekillerine yasa teklifi olarak sunmak üzere taslak hazırladıkları bilgisine ulaşıldı. 

Sağlık bakanlığı teşkilat yapısının sözleşmeli modelinden vazgeçilmeyeceği ve aile hekimleri için nüfusla ilgili düzenlemeler yapılacağı düşünülmektedir. 

Ayrıca aile diş hekimliği alanında istihdam edilecek diş tabibi ve diş teknisyenleri ile ilgili düzenlemelerin de yapılacak. 

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz