DÖVİZ
USD 28,8498 %0,12
EUR 31,5925 %0,33
BIST100 7.708 %-0,80
GBP 36,3930 %0,76
Logo

Sosyal Medya Fenomenleri Operasyonunda Kilit İsim Doktor Çıktı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, devlet kurumlarından yapılan sahte ihalelerle ucuza araç sattıkları iddia edilen çete üyelerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonda, fenomen Nihal Candan, Bahar Candan ve Hacı İsrafil Sağlam'ın da aralarında bulunduğu 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Sosyal Medya Fenomenleri Operasyonunda Kilit İsim Doktor Çıktı
Yayınlanma:
Güncelleme: 13:52 - 16.11.2023

Sosyal medya fenomenlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonun ardından ortaya çıkan bilgilere göre çete lideri eski polis memuru Onur Apaydın’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklanırken, soruşturmanın kilit ismi olarak belirlenen Doktor Refik E. E.’nin firari olarak arandığı belirlendi.

Şüphelilerin, TMSF’den ucuza alacakları otomobillerin listesini kurbanlarına ileterek sahte toplantılarda mağdurları ikna ettiği öğrenildi.

Kars’ta gözaltına alınan Hacı İsrafil S.’nin de suçlamaları reddederek çetenin mağduru olduğunu iddia ettiği belirtildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine başlatılan soruşturma kapsamında şüphelilerin ifade alma işlemleri sürüyor. Operasyonun kilit ismi Doktor Refik E. E.’nin yakalanması için çalışmalar ise devam ediyor.

Sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve Bahar Candan’ın polis sorgusunda suçlamaları reddettikleri ve suçsuz olduklarını söyledikleri belirtildi. Şüpheliler ifade işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz